Ekspozycja muzealna

Odtworzona izba lekcyjna z drugiej połowy XIX wieku z typowym szkolnym umeblowaniem: katedrą dla nauczyciela, ławkami szkolnymi, przyborami do pisania takimi jak: pióra i kałamarze.

Stylizowane lekcje

Siedząc w dawnych ławach, dzieci wcielą się w uczniów sprzed stu lat i na własnej skórze przekonają się, jak to dawniej w szkole bywało…

Zaplecze gastronomiczne

Z dala od miejskiego hałasu, przy aromatycznej kawie i pysznej herbacie można tutaj poczuć atmosferę końca XIX wieku i powspominać szkolne czasy.

Muzeum Marii Konopnickiej

W bliskim sąsiedztwie szkoły położony jest dworek z pięknym parkiem, który Maria Konopnicka otrzymała w darze od narodu z okazji dwudziestej piątej rocznicy twórczości.

Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.